Kui liuguks on valitud, tuleb otsustada, kas ta ripub laes või liigub ka mööda põrandat, kuid millele peab selle valiku juures tähelepanu pöörama.
Liuguksed saab lahterdada selle järgi, millised on ukse kinnitused ehk kas rippuv süsteem või on ka põrandal juhtsiinid. Tavaliselt liiguvad liuguksed spetsiaalsete rullikutega ala- ja ülasiinide vahel, mida pole üldse näha ja nii ei oska tavakasutaja mõeldagi, kuidas täpselt käib nende juhtimine.
Kui lael on piisav kandevõime, eelistavad spetsialistid paigaldada liugukse ainult lakke. Selleks kinnitatakse seina või lae külge juhtsiin, mille sees sõidavad kui väikesed vankrid ja nende küljes ripub uks. Nii jääb põrandapind vabaks. Külgsuunalise liikumise vältimiseks kasutatakse alaservas spetsiaalset fiksaatorit.
Kõige enam on levinud just sellised liuguste süsteemid ja ühe ukse tahvli puhul toimibki kõik nii hästi. Uks käib kenasti kinni-lahti juhttihvtiga ukse alumises servas ning põrandale ei pea kinnitama selleks mingeid eraldi siine või freesima põrandasse sooni. Keerulisemaks muutub olukord kui tegemist on kahe või enama uksetahvliga, mida peab saama paralleelselt seinaga liigutada rohkem kui on tahvli laius. Sellisel juhul on vaja põrandas kasutada mingit juhtivat soont või liistu ning ukse alumises servas peavad olema väikesed rattad mis liiguvad mööda juhtpragusid. Ega seegi poleks ju mingi takistus, kui sellesse vakku ei koguneks mingit sodi või prahti, seda aga tahest tahtmata sinna koguneb. Nii peab pragusid ukse vabaks liikumiseks aegajalt puhastama.
Kui liugust ei ole võimalik kinnitada lakke, jääb põrandale ka juhtsiin. Põrandal jooksvaid uksi on lihtsam kasutada ja kui põrandale paigaldatud juhtsiin või soon ei hakka ka ajapikku häirima, ongi kõik parimas korras. Liuguksed peab kinnitama nii põrandale kui ka lakke ala- ja ülasiinidele ning nautida ukse kui iseenesest kinni ja lahti rullumist.
Liugukse alasiine saab paigaldada vaid siledale parkett või betoonpõranda sirgele ja loodis avale.
Ülasiiniga rippuv liugukse mehhanism võib olla peidetud või avatud, paigaldatav eraldi avasse või koos klaasvaheseinte süsteemiga. Ainsaks piiranguks on ukselehe laiuse jagu vaba ruumi olemasolu ukseava kõrval.
Seinapealseid rippuvaid liuguksi on kerge paigaldada ka renoveeritavatel objektidel, vahetada nii hingedega uksed meelidvate liuguste vastu. Klaasmerki liuguste valikuga saad tutvuda siin.
Seinapealne liuguks on kauniks sisustuselemendiks ka igale vannitoale.
Kui kodu on veel projekteerimisetapis on mõistlik teha otsus seinasisese liugukse kasuks. Lisaks põrandapinnale jätab seinasisene liuguks vabaks ka seinapinnad. Seinasisest liugust saab tellida ka lukustatavana. Nii on nende kastutusvõimalus laiem. Neid saab edukalt kasutada nii magamistoa- või tualetiuksena kui ka paarisliugustena.
Kui on soov paigaldada liuguksed, siis saate igakülgset ja ainult teie soovidega arvestatavat abi Klaasmerkist. Küsi julgelt pakkumist siit.