Kas valida liuglükanduks või kaldavatavusega lükanduks?

Lükanduks
image_pdfimage_print

Liuglükandukse või kaldavatavusega lükandukse valik sõltub suuresti ukseava suurusest, kasutusmugavusest, visuaali sobivusest ja rahalistest võimalustest.

Kui sind vaevab küsimus, millist lükandust ja mille järgi mida eelistada, saad Klaasmerkist kindlasti abi. Klaasmerk pakub kõrgekvaliteedilisi plastikprofiilidest lükanduksi, mis on mõeldud enamasti just hoonete välispiiretesse, samuti rõdudele ja terrassidele.

Kas valida nüüd lükanduksed liugsalt avanevad või ka kaldavatult tuulutusasendisse jäetavalt, sõltub vähemalt kolmest asjaolust.

Valik algab sellest, millist väljavaadet soovid. Kui näed vaimusilmas, et terve üks hoone sein on klaasist ja ukseaval on madal lävepakk, siis soovitavad Klaasmerki spetsialistid suure avaga Thermoslide liuglükandust. Valgete uste puhul saab sellise suure klaaspinnalise lükanduksega katta lausa kuni 6,5 meetrise ava kõrgusega kuni 2,8 meetrit. Värviliste liuglükanduste puhul jäävad mõõtmed küll veidi väiksemateks, kuid laiust siiski kuni 4,5 ja kõrgust 2,5 meetrit.

Liuglükanduksed

Liuglükandust on parem ja rahaliselt mõistlikum kavandada uutele majadele. Kliendil on rohkem võimalusi oma soovide teostamiseks ja nende paigaldus on üsna spetsiifiline ning saab juba projekteerimisel arvesse võtta. Kuid Klaasmerki spetsialistid saavad sellega hakkama ka renoveeritud hoonetel, kõik sõltub vaid kliendi soovist ja tema soovidele vastavast rahalistest võimalustest.

Kuigi avara väljavaate eest tuleb rohkem maksta, sest Thermoslide liuglükanduksed on teistest liugustest kallimad, saad olla kindel nende kõrges kvaliteedis. Suure klaaspinna puhul on see ju ülioluline. Thermoslide liuglükanduste konstruktsioon on välja mõeldud nii, et selle kasutamiskindlus on tagatud. Seda on turvaline avada ja sulgeda ning mis peaasi – ka mugav igapäevaselt kasutada.

Kaldavatavusega lükanduksed

Kaldavatavusega lükanduksed sobivad väiksematesse avadesse, nende maksimaalne laius on kuni 4,5 meetrit ja kõrgus 2,5 meetrit. Kuid see-eest saab neid jätta tuulutusasendisse, samuti on nad ka hinnaklassilt soodsamad.

Kaldavatavusega lükanduksel on kõrge lävepakk. Kui see on vastuvõetav, siis on kaldavatavusega lükanduste võimalik kasutusala väga lai.

Akende hooldus

Kui võrrelda liuglükandukse ja kaldavatavusega lükandukse hooldust, siis aknapesu ja esmase õlitamisega saab igaüks ise hakkama. Samas on mõlemad süsteemid sedavõrd keerulised, et spetsiifilisema hoolduse korral tasub pöörduda spetsialisti poole ja panna aeg tema kohale kutsumiseks.

Ühte võib kindlalt öelda, hinnaklassilt kallim liuglükanduks on ka sedavõrd tugevama konstruktsiooniga, et võimaldab kergemat avamist-sulgemist. Suluse reguleerimiseks ja seadistamiseks pakub abi Klaasmerk.

Küsi hinnapakkumist Klaasmerkist siit. Saad aknad, mis kestavad ja vajadusel on spetsialist vaid telefonikõne kaugusel!

Loe veel – Lükandukse 5 eelist