Isepuhastuv klaas

image_pdfimage_print

Mis on isepuhastuv klaas?

Isepuhastuv Pilkington Activ näeb välja nagu tavaline klaas, kuid selle välispind on kaetud erilise kattega, mis UV-kiirgusega kokku puutudes aktiveerib kahetoimelise keemilise reaktsiooni – esmalt lagundab see klaasi pinnale tekkinud orgaanilise mustuse ja seejärel uhub vihmavesi mustuse klaasi pinnalt ära. Pilkington Activ on hüdrofiilne, mis tähendab, et vesi ei moodusta pisaraid, vaid levib ühtlaselt kogu klaasi pinnal. Vesi kuivab kiiremini ega jäta inetuid kuivamisjälgi.

Kui klaas on eriti määrdunud, pikemat aega vihma ei saja või ei satu vihmavesi klaasi pinnale, saab mustuse kiirelt ja kergelt maha veega uhtudes, kasutades vajadusel pehmet kangast ja lahjat pesuainet.

Kus sobib isepuhastuvat klaasi kasutada?

Pilkington Activ isepuhastuvat klaasi võib kasutada kõikides klaasitavates kohtades akendel, talveaedades, klaasfassaadidel ja klaaskatustes. Eriti tõhus on see just raskesti ligipääsetavates kohtades, näiteks katuseakendel ja klaaskatustel.

Tehnilised andmed:

Isepuhastuva klaasi eriline pind aktiveerub ainult UV-kiirguse ehk päikesevalguse toimel. Klaasi pinnakate on küll kõva, kuid see on siiski tundlik teravatele esemetele, terasvillale ja abrassiivsetele puhastusainetele. Pilkington Activ klaasi on saadaval 4mm ja 6mm paksusena. Kõigil Pilkington Activ klaaside välispinnal on “Pilkington Activ TM” hologramm.