Päikesekaitseklaasid

image_pdfimage_print

https://klaasmerk.ee/public/files/paikesekaitseklaas.jpg

 

Mis on päikesekaitseklaasid?

Päikesekaitseklaasid hoiavad päikesest tulevat UV-kiirgust, valgust ja ka soojust kinni, vältimaks interjööri kahjustumist või liigse õhutemperatuuri tõusu siseruumides. Klaase tellides saab valida valguse ja soojuse kinnihoidmise taseme.

Päikesekaitseklaase on pakkuda kahte eri tüüpi – massvärvitud ja pindkaetud klaasid. Viimaseid on võimalik valida ka energiasäästu omadustega.

Massvärvitud päikesekaitseklaas – läbivärvitud, pronksja, hallika, sinaka või roheka tooniga klaas, mis tänu oma toonile vähendab peegeldust ja “püüab kinni” päikesevalgust. Mida paksem on klaas, seda tumedam on toon ning seda väiksem on valguse läbivus ja parem päikeseenergia tõke.

Pindkaetud päikesekaitseklaas – pindkaetud klaas ühildab omavahel päikesekaitse- ja energiasäästuklaaside omadused, sest tavaline float-klaas on pinnatud äärmiselt õhukese ja madala emisiviteetse pinnaga. See laseb küll läbi suure osa nähtavast valgusest, kuid kaitseb hästi päikeseenergia eest. Valida on võimalik erinevate neutraalsete toonide vahel ning kõiki pindkaetud päikesekaitseklaase on võimalik karastada ja lamineerida.

Kus sobib päikesekaitseklaase kasutada?

Päikesekaitseklaase kasutatakse klaaspakettides ning neid saab ühildada muude klaasidega, näiteks turva-, tulekindlate- või heliisolatsiooniklaasidega. Päikesekaitseklaasid on eriti otstarbekad näiteks suurte klaasfassaadide puhul.

Tehnilised andmed:

Päikesekaitseklaasid tuleb alati asetada klaaspaketis kõige välimiseks klaasiks, sest nii saavutatakse parim päikesekaitse.

Tehtud tööd: