Klaaspakett

image_pdfimage_print

Mis on klaaspakett?

Klaaspakett koosneb kahest või enamast klaasist (aina rohkem kasutatakse kolmekordseid klaaspakette), vaheliistudest ja õhu või gaasiga täidetud vaheruumist. Klaaspaketis saab kasutada erinevaid klaase ja nende kombinatsioone, vastavalt tellija soovidele ja vajadustele. Näiteks turvaklaasid, päikesesoojust peegeldav, energiasoojust säästev, toonitud või muud klaasid.

Pikka aega on klaaspaketi vaheliistu valmistusmaterjalina kasutatud peamiselt alumiiniumi, mingil määral ka galvaniseeritud ja roostevaba terast, kuid nüüd on kasvamas teiste materjalide, millel on veelgi parem külmasilla katkestus (Thermix, Swisspacer, Tps, Truseal, jt), populaarsus.

Kus sobib klaaspaketti kasutada?

Klaaspakett sobib kasutamiseks põhimõtteliselt kõikjal fassaadides ja akendes.

Tehnilised andmed:

Klaaspaketid pressitakse kokku vaheliistude servadele paigaldatud butüüliga, liistud on kõikidest nurkadest painutatud ja paketi servade vuugid on täidetud polüuretaan või polüsulfiid massiga. Vaheliist täidetakse kuivatusainega, mis absorbeerib klaaspaketi valmistuse käigus klaaside vahele jäänud niiskust.

Vaheliistude laiused on 6-24mm. Kahekordses klaaspaketis soovitame koos energiasäästuklaasidega kasutada argoon gaasi. Sel juhul on optimaalne klaasidevaheline liist 15-16mm.

Tehtud tööd: