Akende kondensatsioon

image_pdfimage_print

Klaaspaketi klaaside vahele tekib kondensatsioonvesi.

Kui klaaspaketi klaaside vahele tekib kondensatsinnovesi, siis on tegemist mitte-hermeetilise klaaspaketiga. Ka siis, kui selline nähe tekib vaid külma ilmaga, on ikkagi tegemist mitte-hermeetilise klaaspaketiga.

Aknaklaaside siseruumipoolne klaasipind kondenseerub.

Eluruumide kasutamisel tekib vähem või rohkem niiskust. Näiteks: saunas, pesuruumides, riiete pesemisel, toidu valmistamisel köögis, ka gaasipliidist ja kööginõude pesemisel, koristades, toalilledest, küünaldest, elanikest jne. Seega, mida soojem on ruum, seda rõskem on ruumides. Kondensatsioonvesi tekib kõige rohkem nendele pindadele, mis on külmemad ja siledamad. Tavaliselt on ruumide külmemad pinnad just akna konstruktsioonid. Mida väiksem on klaaside konstruktsiooni U-arv, seda madalam on ka sisemise klaasi pinna soojus. Seepärast tekibki kondensatsioonvesi esimeste pisaratena siseklaasi pinnale.

Kuna kondenseerumis-nähtus järgib füüsika reegleid, siis ei ole võimalik niiskust täielikult ära hoida teatud elukeskkonnas.

Aknaklaaside hea U-arvu ja teiste heade konstruktsiooni lahendustega, on võimalik minimaliseerida kondenseerumist ja sellest tulenevaid kahjustusi akna alumistele osadele.

Hea soojusisolatsiooniga plastikaknad vali kindlasti Klaasmerkist.