Tuletõkke klaasid

image_pdfimage_print

https://klaasmerk.ee/public/files/Pyrodur-Pyrostop.jpg

Kõik tuletõkkeklaasid on vaieldamatult head kaitseks leekide ja suitsugaaside eest (tuleklass E). Kui nõutakse kaitset ka suurte kuumuste eest (tuleklass EI), siis lahenduseks oleks mitmekihilised tuletõkke klaasid Pyrodur ja Pyrostop.

Mis on tuletõkkeklaas?

Tuletõkkeklaas peab kinni leekide ja suitsugaasi levikut. Klaase on erinevate kuumusastetega, hoides tuld kinni 15-120 minutit. Mida mitmekihilisem on tuletõkkeklaasi koostis, seda aeglasemalt tungib tuli klaasist läbi.

Pilkington Pyrodur/Pyrostop kirkad tuletõkkeklaasid koosnevad õhukestest float-klaasidest, mille vahel on täiesti läbinähtavad silikaatkihid. Umbes 120-kraadises kuumuses silikaatkiht paisub valge vahu sarnaseks ja sellega takistabki tule levikut. Kuumusega float-klaas küll puruneb, kuid tuletõkke kiht hoiab klaasitükid paigal, moodustades niiviisi lisakaitse leekide ja suitsugaasi vastu.

Kus sobib tuletõkke klaasi kasutada?

Tuletõkkeklaase kasutatakse nii sise- kui välistingimustes, näiteks koridorides või välisfassaadil. Pilkington Pyrodur ja Pyrostop klaaside tulekaitse kihid kardavad mingil määral UV-kiirgust ja välistingimustes kaetakse need UV-kaitse laminaadiga.

Tehnilised andmed:

Pilkington Pyrodur klaasid sobivad olenevalt tüübist ja konstruktsioonist E30 ja E60 konstruktsiooniga ehitistesse. Teatud konstruktsioonides täidavad ka EI15 ja EI30 klassi nõudmised. Kõik Pilkington Pyrodur klaasid on turvaklaasid (SFS-EN1363).

Pilkington Pyrostop klaasides on vähemalt kolm tulekaitsekihti ja seega tagab see eriti tugeva tulekaitse EI-klassi konstruktsioonides. Tüübist ja konstruktsioonist olenevalt sobivad need EI30, EI60, EI90 ja isegi EI120 ava täidetesse.