Klaasprofiilseinad

image_pdfimage_print

Mis on klaasprofiilseinad?

Klaasprofiilseinad (klaasseinad) on ühtsed klaaspinnad ilma häirivate kandvate profiilideta. Klaaspaneelid asetatakse teineteise vastu, kuid tugiprofiile kasutatakse ainult kogu klaaspinna perimeetris. See tekitab nn puhta klaasseina ilma lisadetailideta.

Pilkington Profilit süsteem koosneb U-kujuliseks valtsitud musterklaasist klaaspaneelidest ja plastikust ning alumiiniumist valmistatud tugiprofiilidest, pakkudes head arhitektuurset väljanägemist. Lisaks on Profilit-süsteemil väga hea valguse läbilaskvuse võimalus ja mürasummutus. Klaaspaneelid on põhivärvilt roheka tooniga, saadaval on ka sinakat ja kuldset tooni. Reljeefne pind laseb hästi valgust läbi, kuid muudab klaasi läbinägematuks.

 

Kus sobib klaasprofiilseinasid kasutada?

Klaasprofiilseinasid kasutatakse peamiselt trepikodades, ventilatsioonisahtides, ühiskondlikes ruumides ning vahe- ja välisseintes. Tänu Pilkington Profilit süsteemi erilisele ja omapärasele paigaldusmeetodile on seda võimalik kasutada ka väga keerulistes ja ebatavalistes kohtades.

Tehnilised andmed:

Klaaside paksused on 6 ja 7 mm ning neid on nelja erinevat laiust. Valmistuspikkuseks on 6m. Klaasprofiili maksimaalne kõrgus paigaldatavas seinas sõltub ehitatava seina kõrgusest maapinnast, kas sein on nn ühe- või kahekordne, millise laiusega profiili kasutatakse ja kas ehitatav hoone on suletud või avatud tüüpi ehitis.
Klaasprofiile on saada ka terastraadiga tugevdatuna, et neid saaks kasutada suuremat turvalisust nõudvates tingimustes.

Vaata näiteid ja tehtud töid: