Lükandukse 5 eelist

Lükanduks
image_pdfimage_print

Tänapäeva sisustuses on lükanduksed leidnud aina enam kasutust. See on arusaadav, sest nad on mugavad, stiilsed ja neid saab kasutada nii garderoobi- ja kapiustena kui ka ruumijagajatena.

  1. Head ruumisäästjad – lükandukse avamiseks ei vajata täiendavat põrandapinda. Neid võib paigaldada kogu ruumi kõrguses ja laiuses. Lükandukse saab projekteerida  kõrguses kuni 3,2 meetrit ja laiuses kuni 1,8 meetrit. Nii sobivad nad õigupoolest igale poole, kus pole ruumi avaneva ukse jaoks. Ka ei pea lükanduksed olema ainult ristküliku kujulised. Uste ehitamise tehnoloogia võimaldab lükanduksi kasutada ka näiteks kaldlagede all – paigaldades neid kas pikki kaldlage või siis sellega risti.
  2. Isikupärased – vastavalt kliendi soovidele ja vajadustele valmivad isikupärased lükanduksed. Nende sisuks saab olla erinev klaas, tekstiil, plastik, kõrgsurvelaminaatidest kuni erinevate väärispuitudeni. Kummalegi poole ruumi saab soovi korral valida erineva pinnakatte (näiteks ühes ruumis klaas, teises peegel). Lisaks saab tellija valida vastavalt valguse läbilaskevõimele matistatud, tavalise või mustrilise deco klaasi vahel.
  3. Mugavad kasutada – lükanduksed liiguvad alasiini sees spetsiaalsetel rullikutel, mis teeb nende kasutamise lihtsaks ja mugavaks. Mehhanisme on erinevaid – osa jookseb põrandal, osa ripub. Rippuks jätab põrandapinna vabaks ning ukse külgsuunalise liikumise vältimiseks on selle alaservas spetsiaalne peidetud põrandafiksaator. Rullikutega siinidel liikuvaid lükanduksi on kerge avada ja sulgeda ning hoolimata asendist ei jää nad toas kõndimisel või toimetamisel ette.
  4. Ruumi kokkuhoid ja praktilisus – lükanduksed ei võta avanedes ruumi ja sobivad nii suurepäraselt kitsastesse oludesse: esikusse, koridori, väikesesse ruumi. Lükanduks garderoobi või panipaiga ees kaitseb rõivaid ja muid esemeid tolmu ning pleekimise eest. Samuti hoivad uksed privaatsust, kaitstes kapi sisu uudishimulike pilkude eest. Lükandustega saad eraldada ruumi erinevaid osasid, näiteks luua elutuppa eraldatud töönurga. Võrreldes vaheseina paigaldamisega, jääb liuguksega tulemus avaram ja paindlikum.
  5. Muudab ruumi kaunimaks – lükanduks on tavalisest uksest tõenäoliselt nägusam ja sellega on lihtne ruumis kõikvõimalikke kujunduslikke momente rõhutada. Erinevaid võimalusi liuguste kujundamiseks on palju ning sobiva lahenduse leidmiseks tuleb vaid oma fantaasial lennata lasta. Nii saab oma kodu või kontori sisustada just täpselt selliseks kui osatakse seda ettekujutada.

Tellides lükanduksed Klaasmerkist, võite olla kindlad, et need valmivad vastavalt kliendi vajadusele, ja sobivad ideaalselt koju või kontorisse. Mõõdud võib edastada siin või veelgi parem- kutsuge meie spetsialist kohapeale mõõtma ja hiljem paigaldama.

Loe veel – Kas valida liuglükanduks või kaldavatavusega lükanduks?