Kuidas võtta mõõte uue akna tellimiseks?

Akende mõõtmine
image_pdfimage_print

Akna tellimiseks mõõtude võtmine on imelihtne, vaja on vaid mõõdulinti ja paberit ning  järgida mõnd nippi, pidades meeles paari näpunäidet.

Olgu alguses kohe ära öeldud, et järgnevad õpetussõnad on mõeldud ainult hinnapakkumise koostamiseks, sest hinnapäringu jaoks piisabki vaid akende mõõtmisel ligikaudsetest kõrgus- ja laiusmõõtudest.

Lengi välismõõdud

Akende hinnapäringut esitades on oluline teada akende lengi välismõõte. Te ei pea muretsema, kui annate natuke valed mõõdud, sest kui tellite aknad koos paigaldusega, tuleb tootjapoolne mõõdistaja ja kontrollib mõõdud enne valmistamist üle.

Aknaava laius, kõrgus ja sügavus

Nii pole ka oluline, kas asute aknaid tellima uusehitusele või vanale ehitusele ehk kas kivi- või puitseinale. Tähtis on mõõta aknaava väljast laiuses piirdelauast piirdelauani või krohvist-krohvini.

Kõrguse jaoks on soovitatav mõõta aknal väljastpoolt veeplekist ülemise piirdelauani, mis on akna kohal, sest veepleki asukohta pole võimalik muuta. Nii saate ligilähedased akna laius- ja kõrgusmõõdud. Kui aknal on jaotised, siis võtke mõõt ka piirdelauast jaotise keskele. Võetud mõõtudele lisaks on hea, kui saate teha ka pildi vanast, väljavahetatavast aknast.

Aknalaua sügavuse mõõtmiseks tuleb võtta mõõt vana akna välispinnalt kuni olemasoleva aknalaua sisejooneni ja veepleki mõõdu saab, kui liita olemasolevale veepleki sügavusele juurde 20mm.

Akende jaotus ja avatavus

Hinnapakkumise jaoks on tähtis lisada juurde ka akende jaotus ja avatavus. Samuti värvus, profiil, klaaspakett, lisade soov nagu aknalaud, veeplekk. Samuti ka muu oluline teave, mida leiad ettevõtte kodulehelt või saad, kui küsid soovitusi Klaasmerki ekspertidelt.
Kindlasti tasub hinnapakkumises ära märkida, kas soovite ka ettevõttepoolset paigaldust, viimistlust ja utiliseerimist.

Alles peale ettevõttepoolset akende mõõdistamist esitatakse teile uus, täiendatud hinnapakkumine õigete mõõtudega ning nende mõõtude järgi antakse aknad töösse. Edaspidine vastutus õigete mõõtude eest lasub ettevõttel.

Kui aga tellitud aknaid paigaldavad objektil remonti teostavad ehitajad, kliendi sõber, tuttav või keegi muu, kes on aknapaigaldusega kursis, vastutate ise õigete mõõtude eest. Kokkuvõtlikult vastutab õigete mõõtude eest antud akna paigaldaja.

Loe veel – 7 asja, mida peaksid teadma, enne akende vahetamist