3 viga, mida tehakse uue akna valimisel

Uued aknad
image_pdfimage_print

Sama oluline, kui on kvaliteetsed aknad, on ka akende paigaldamine. Ka kõige soojapidavama akna omadused on võimalik ära nullida, kui paigaldus ei ole tehtud reegleid järgides.

Kellelt valida aknad?

Kõige tähtsam uue akna valimisel on teha valik akna tootja või kauba müüja vahel. Aken ostetakse ju mitmekümneks aastaks. Nii tuleb ostu juures kindlasti jälgida, kelle käest seda teha. Pikast garantiiajast pole kasu, kui teid teenindavat ettevõtet enam pole. Tasub jälgida nii ettevõtte tegutsemisaega kui ka klientide hinnanguid sellele.

Kuidas aknad toodetakse

Eelnevalt tuleb uurida, milline on valitud aknatootja tehnoloogiline baas ja kogemus. Tänapäevased aknad on mõõtudelt üha suuremad ja sellest sõltuvalt ka raskemad. Nii peab nende tootmine toimuma vastavalt tehnoloogiale ja olema rangelt kontrollitud. Kui mõnele teie tootmisalasele küsimusele vastatakse ettevõttes ebamääraselt või jäetakse üldse põhjendamata, pöörduge parem teiste aknatootjate poole.

Akende valik

Tänapäeval on akende valik lai ja neile pakutakse mitmeid kaasaegseid lahendusi. Vastavalt sellele peavad olema teadmised ka ettevõtte töötajatel. Tuleb jälgida, kui hästi nad oskavad pakkuda teile uusi lahendusi just teie soove arvestades. Näiteks avatäidete funktsionaalsust ja kasutusmugavust tõstavad erinevad suluselahendused, peidetud hinged, lükandsüsteemid ja veel väga palju muid spetsiifilisi nüansse. Tasub uurida sedagi, kas teie aknaid ja uksi paigaldatakse näiteks klambritega või läbi lengi kruvidega ja miks eelistatakse ühte viisi teisele. Akna paigaldamisel klambritega on oluline jälgida, et klambrite kogus ja vahemaad vastaksid tootja poolt ettekirjutatule.

Klaasmerk hindab oma kliendi vajadusi kõrgelt ja meie kõigi töötajate soov on pakkuda teile alati parimat lahendust.

Telli uued aknad Klaasmerkist.