Klaasprofiilseinad

image_pdfimage_print

http://klaasmerk.ee//public/files/large/profilit.jpg

 

Pilkington Profilit-i abil võib ehitada suuri ühtseid klaaspindasid ilma häirivate kandvate profiilideta. Tänu erilisele ja omapärasele paigaldusmeetodile on võimalik Profilit-süsteemi kasutada väga keerulistes ja ebatavalistes olukordades. Arhitektuursele väljanägemisele lisaks pakub Profilit-süsteem väga head valgusvõimalust ja head mürasummutust.

Profilit-süsteem koosneb U–kujuliseks valtsitud musterklaasist klaaspaneelidest ning plastikust ja alumiiniumist valmistatud tugiprofiilidest. Klaaspaneelid asetatakse pikad küljed teineteise vastu kas ühe- või kahekordse klaasimisena. Tugiprofiile tarvitatakse ainult kogu klaaspinna väliskülgedel. Klaaspaneele on võimalik kasutada nii seintes, kui ka katustes.

Klaaspaneelid on põhivärvilt roheka tooniga, reljeefse pinnaga, mis tähendab, et nad lasevad hästi läbi valgust, kuid läbi neist ei näe. Värvidest on olemas veel ka sinakat ja kuldset tooni. Klaaspindasid kaetakse ka metalloksiidkihiga, et saavutada väiksem U-arv. Klaasprofiile on saada ka terastraadiga tugevdatuna, mil neid on võimalik kasutada suuremat turvalisust nõudvates tingimustes.

Klaasid on paksuselt 6 ja 7 millimeetrised ja neid on nelja erinevat laiust. Valmistuspikkuseks on 6 m. Klaasprofiili maksimum kõrgus paigaldatavas seinas sõltub ehitatava seina kõrgusest maapinnast, sellest kas sein on nn. ühe- või kahekordne, millise laiusega profiili kasutatakse ja kas ehitatav ehitis on suletud või avatud tüüpi ehitis. (Avatud tüüpi ehitise all mõeldakse ehitist, mis on 1 või rohkemast küljest täiesti avatud, või kui ühel või mitmel küljel on üle 30% pinnast avatud). 

http://klaasmerk.ee/public/files/large/profilit1.jpg

 

http://klaasmerk.ee/public/files/large/profilit4.jpg

 

http://klaasmerk.ee//public/files/large/profilit2.jpg

 

http://klaasmerk.ee//public/files/large/profilit3.jpg