Turvaklaasid

image_pdfimage_print

http://klaasmerk.ee/public/files/turvaklaas.jpg

Turvaklaasidega võib luua valgusrohkeid, läbinähtavaid ja turvalisi interjööre. Turvaklaasid on karastatud ja lamineeritud klaasid. Neid kahte klaasitüüpi ühildades saavutatakse klaasid mis on kuulikindlad, murdvarguste kindlad ja mida saab kasutada kohtades kus on suur raskuskoormus, nagu trepid, klaaspõrandad jne.

Turvaklaaside levinumad kasutuskohad on välisfassaadid, katused, põrandad, uksed, treppide- ja rõdude piirded, rõdude klaasimissüsteemid, vaheseinad, dušikabiinind, vannitubade sisustused, mööblis jne.

Karastatud klaas

Sellesse klaasi lisandunud tugevus on tekkinud klaasi kuumutamisel 600-650C-ni. Seejärel klaas jahutatakse kiiresti, mille tulemusel muutub klaas umbes 5 korda tugevamaks kui tavaline klaas. Karastatud klaas peab vastu koormustele tunduvalt paremini kui tavaline klaas ja täidab turvaklassi 1(C)1 nõudeid.

Ka karastatud klaas võib puruneda, kui teda koormatakse nii palju, et ta murdub. Purunedes karastatud klaasist tekkivad väikesed tükid ei ole ohtlikud, võrreldes tavalisele klaasi omaste teravate lõikeservadega.

Lamineeritud turvaklaas

See klaas saab oma turvaomadused lamineerimisprotsessis. Kaks ja rohkem klaasi tahvlit lamineeritakse omavahel kokku PVB kiledega.

PVB kile teeb lamineeritud turvaklaasist sitke ja raskesti purustatava klaasi. Kui klaasi üle koormata, murdub ta tavalise klaasiga samalaadselt, kuid klaasitükid püsivad kinni PVB kilel. Normaalse paksusega lamineeritud klaas ei mõjuta optilisi omadusi. Lamineeritud klaas kaitseb ka UV-kiirguse eest. Klaasist läbiv UV-kiirgus on maksimaalselt 2%. Lamineeritud klaasi valik koosneb erinevatest värvitoonidest.

Kuuli- ja vandalismikindlad klaasid

Mitmekordne PVB lamineeritud klaas pakub samasugust kaitset kui lamineeritud klaas, kuid kannatab rohkem koormusi, eriti juhul kui lamineerimisel kasutatakse ka karastatud klaasi. Vandalismikindlad klaasid jagunevad turvaklassidesse P6B – P8B. Nad takistavad märkimisväärselt sissemurdmist, kui tegemist on plaanitud tegevusega.

Kuulikindlad klaasid jagunevad turvaklassidesse BR1-BR7 ja SG1-SG2, kuna tegemist on eriti suure raskusjõuga.

http://klaasmerk.ee/public/files/kuulikindel_klaas.jpg