Päikesekaitseklaasid

image_pdfimage_print

http://klaasmerk.ee/public/files/paikesekaitseklaas.jpg

Päikeseenergia poolt tekkiva siseruumi õhutemperatuuri tõus ning UV-kiirgus võib kahjustada ruumi interjööri. Selle vältimiseks ja soojuskiirguse reguleerimiseks võib klaaspakettides kasutada päikesekaitseklaase. Päikesekaitseklaase on pakkuda kahte eri tüüpi – massvärvitud ja pindkaetud klaasid, millel on ka energiasäästu omadus.

Kõiki päikesekaitseklaase võib klaaspakettides ühildada muude klaasidega nagu turva-; tulekindlate-; heliisolatsiooni- jne. klaasidega. Päikesekaitseklaasid tuleb alati asetada välimiseks klaasiks parema päikesekaitse saavutamiseks. Kuna mõned päikesekaitseklaasid absorbeerivad palju päikeseenergiat, on mõnel juhul vältimatu klaasid karastada termilise purunemise riski maandamiseks.

Massvärvitud päikesekaitseklaasid

Need klaasid vähendavad päikeseenergia läbimist absorbeerimisega rohkem kui kirgas klaas. Nad on läbivärvitud ja valmistatakse samal tehnoloogial nagu kirgast klaasi, kuid lisatakse absorbeerivaid lisaaineid, mis muudavad klaasi massi tonaalsust ja vähendavad peegeldust. Massvärvitud klaaside toonid on hall, pronks, roheline ja sinine. Mida paksem on klaas seda tumedam toon, väiksem valguse läbivus ja parem päikeseenergia tõke.

Pindkaetud päikesekaitseklaasid

Need klaasid ühildavad omavahel päikesekaitse- ja energiasäästuklaaside omadused. Nad koosnevad tavalisest float-klaasist, mis on pinnatud äärmiselt õhukese ja madala emisiviteetse pinnaga.
Pindkaetud päiksekaitseklaasid lasevad läbi suure osa nähtavat valgust, kuid kaitsevad hästi päikeseenergia eest. Valguse läbivus on märkimisväärselt kõrgem kui päikeseenergia läbivus, mis on tunnuspärane kõikidele selle rühma klaasidele. Valida on võimalik erinevate neutraalsete toonide vahel. 
Kõiki pindkaetud päiksekaitseklaase on võimalik karastada ja lamineerida.

http://klaasmerk.ee/public/files/paikesekaitseklaas-1.jpg